| |

--Alternatywa---1---

Jeżeli ziemia na miejscu nadaje się mniej więcej czyli nie jest to bagno[zbyt mokro] ani piach. Miejscówka znajduje się gdzieś na polu/skraju lasu ziemie wystarczy odpowiednio przygotować.

1. Przekopać ziemię na głębokość 30cm.

2. Ziemia która znajduję się na miejscu napewno jest raczej za kwaśna ma poprostu ma nieodpowiednie ph więc należy zasypać 1 metr kwadratowy ziemi 5 szklankami dolomitu. Dolomit można kupic w sklepie ogrodniczym w cenie 4 zł za worek 5 litrowy.

3.Do ziemi dodajemy jeszcze krowiego obornika 3 pokruszone krowie kupy na 1m2 lub kupujemy w ogrodniczym azofoske i stosujemy wedlug zalecen na opakowaniu . Załatwi to brak azotu w glebie rośliny beda ładne i zielone...

4. Do wszytkiego można dosypać jeszcze torfu odkwaszonego lub nie odkwaszonego gdyż dolomit i tak go odkwasi. Torf dodajemy w proporcjach 1:3 [10 litrów torfu na 30 litrów ziemi z miejscówki ]

--Alternatywa---2---

Calą ziemie na miejscówce wymieniamy na kupioną w sklepie ogrodniczym lub kwiaciarni o ph od 6,2 do 6,8 w takiej ziemi rośliny rosną najlepiej. Zasadzamy naprzykład miejsce 30cm szerokości na 1 metr długości i 40cm głębokości i zasadzamy z 4-5 roślin. Lub wybrać inną alternatywe i każdą z roślin posadzić w dołku o szerokości i głębokości wiadra 20/30 litrów i a jeżeli ziemia jest bardzo podmokła to najlepiej wysadzać tam rośliny w wiadrach lub workach plastikowych aby ich korzenie nie z gniły. Jeżeli posiadamy zwykłe nasiona to do każdego takiego wiadra mozna wsadzic po dwie rośliny bo z czasem pozbędziemy się meskiego osobnika. Ziemię można kupic troche taniej w większych 50 litrowych workach cena ok. 10-14zł. Na dno takich dołków/ wiader/ worków wartot nasypać troche kamieni lub keramzytu z 5 centymetrow ,zabespiecza to przed przelaniem roślinki i gniciem przez to korzeni.