| |

Wzrost wegetatywny.

7-14 dni. Początkowa faza uprawy to wzrost weg. Na tym etapie rośliny szybko się rozwijają iosiągają założoną przez hodowcę wysokość.
Na tym etapie fotoperiod (czas oświetlenia dobowego) wynosi 24h.
Czas trwania tego etapu uprawy zależy od kilku czynników:

Po pierwsze - pomieszczenie do uprawy ma pewna określoną wysokość, rośliny muszą się w nim miescićw czasiewzrost wegetatywny trwania całej uprawy. Dlatego ten etap wzrostu należy przerwać po osiągnięciu odpowiedniej dla waszej plantacji wysokości. Jak ocenić kiedy to należy zrobić?. Zależy to w dużym stopniu od odmiany którą uprawiacie, zależnie od tego z jaką macie doczynienia urosnąć może jeszcze, po zaindukowaniu fotoperiodem (12/12),od 25 do 50 (70) cm.
Zależy to od tego czy jest to czysta indyja , sativa czy jakiś mix. (niektóre sativy są zupełnie nieobliczalne)
Dlatego też jeżeli wasza szafka ma wysokość rzędu 30-40 cm najrozsądniej jest zrezygnować z fazy wegetatywnej i od razu zacząć na fotoperiodzie 12/12.weg. f.wzro. Przy tak małej dostępnej wysokości i tak dodatkowo konieczne będzie podskubywanie i krępowanie roślin.
Również jeżeli uprawiacie czystą sativę najlepiej jest zrezygnować z fazy weg. nawet gdy wasza szafka ma dużą wysokość.

Przy uprawie SOG rośliny pozostawia się w weg f. wzrostu do wysokości 20-30 cm. (60-80 (100)cm gotowe do zbioru)

Kwitnienie i dojrzewanie.

preflowering. Cindrella 99. fot z Holandi Na tym etapie uprawy stosuje się fotoperiod 12/12 (12h światła i 12h ciemności).
Początkowo rośliny powstrzymują lekko wzrost, następnie zaczynają wytwarzać kwiatostany. Na początku tego etapu usuwa się z plantacji pojawiające się osobniki męskie.
W zależności od odmiany ziółka są gotowe do zbioru po 8 do nawet 15 tygodni od rozpoczęcia fotop.12/12.
Najszybciej dojrzewają rośliny będące w większej części lub całkowicie indyjkami. Sativy nie tylko dają niższe plony Koncowa faza uprawy. Odmiana?? jakas indica lub mostlyindica. ale także dojrzewają znacznie dłużej od indyj.

Całkowity czas uprawy zależy od, długości trwania weg. faz. wzrostu oraz odmiany.
Najszybciej można się uwinąć w 70-80 dni (przy niewysokich plonach - niskie szafki wypełnione wczesnymi indyjami zaindukowanymi zaraz po skiełkowaniu), najczęściej uprawa trwa 90-110 dni.


Autor: Kac&Kuba